ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ
-
Динамічне спостереження за перебігом вагітності, що включає контроль стану здоров'я вагітних, повноти проведених обстежень, консультацій, виконання лікувально-профілактичних заходів, розробку та реалізацію індивідуального плану ведення вагітності.
-
Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я у закладі або на умовах договору, зокрема:
-
загально-клінічних, біохімічних та імунохімічних лабораторних досліджень:
-
розгорнутий аналіз крові з визначенням кількості тромбоцитів і гематокриту (щонайменше двічі, за показаннями);
-
визначення групи крові і резус-фактора (при постановці на облік);
-
аналіз крові на наявність антитіл при Rh-негативній належності крові у вагітної (щонайменше двічі, за показаннями);
-
біохімічний аналіз крові (загальний білок, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, електроліти, феритин крові);
-
коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ) та час згортання крові);
-
глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
-
загальний аналіз сечі з обов’язковим визначенням білка (при взятті на облік і при кожному відвідуванні);
-
визначення глікозильованого гемоглобіну;
-
досліджень на інфекції та віруси відповідно до галузевих стандартів:
-
Проведення інструментальних обстежень, зокрема:
-
УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії;
-
трансвагінальна ультразвукова цервікометрія;
-
УЗД внутрішніх органів;
-
кольпоскопія;
-
кардіотокографія (КТГ);
-
електрокардіографія (ЕКГ);
-
інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
-
Визначення та оцінка факторів ризику прееклампсії, проведення профілактичних заходів.
-
Скринінг симптомів активної форми туберкульозу з метою своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу.
-
Направлення до перинатального консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак аномалій, вродженої, спадкової патології для уточнення перинатального прогнозу, показань і умов для відповідних втручань.
-
Направлення вагітної до мультидисциплінарного консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю профільних спеціалістів для узгодження плану ведення вагітності та пологів у жінок групи високого ризику.
-
Ведення вагітності командою спеціалістів різного профілю (у разі потреби) та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.
-
Підготовка вагітної до пологів і батьківства з наданням їй інформаційної та психологічної підтримки.
-
Надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.
-
Проведення опитування вагітних за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та скерування їх на консультацію у випадку виявлених порушень.
-
Направлення вагітної на профілактичні щеплення згідно з чинними галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
-
Інформування вагітної щодо станів, при яких вона повинна звертатися за медичною допомогою, зокрема, при ознаках початку пологової діяльності, а також інформування про заклади перинатальної допомоги, в яких жінці, залежно від її здоров’я та стану плода, рекомендовано народжувати
-
Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.